پس از دانلود فایل های Footprint و Symbol مورد نظر از سایت 3DFootprint، باید آن ها را به کتابخانه های خود اختصاص دهیم. زیرا پس از انتقال نقشه شماتیک به محیط PCB هر المان با Footprint مربوط به خود ظاهر می شود.

برای مثال از فایل های Footprint و Symbol ال سی دی کارکتری شروع می کنیم.

File

نکته : یک Symbol ممکن است دارای یک یا تعداد زیادی Footprint باشد که روش مجتمع کردن آنها طبق این آموزش هیچ فرقی باهم ندارد.

1 _ نرم افزار آلتیوم دیزاینر را اجرا می کنیم.

Altium

2 _ برای اینکه فایل های Footprint و Symbol خود را داخل یک کتابخانه تخصصی مجتمع کنیم، باید یک کتابخانه مجتمع ایجاد کنیم و فایل های خود را در داخل آن قرار دهیم به این منظور از مسیر File->New->Project گزینه Integrated Library را انتخاب کنیم.

Integrated Library

3 _ روی کتابخانه ایجاد شده کلیک راست کرده و سپس با انتخاب گزینه Save Project آن را ذخیره می کنیم.

Save Integrated Library

 

Integrated Library

4 _ حال نوبت به اضافه کردن فایل های Footprint و Symbol به کتابخانه ای که آماده کردیم است به این منظور روی کتابخانه کلیک راست کرده سپس گزینه Add Exiting to Project را انتخاب می کنیم، سپس فایل های Footprint و Symbol مورد نظر خود را Open می کنیم.

Integrated Library Add

 

Open File

 

Integrated Library

5 _ برای اضافه کردن فایل Footprint به فایل Symbol باید ابتدا روی فایل Symbol دو بار کلیک کنید و از نوار سمت راست گزینه Properties را انتخاب و سپس در قسمت Footprint گزینه Add انتخاب کنید.

Symbol Add

6 _ از پنجره باز شده گزینه Browse را انتخاب کنید.

Symbol Browse

7 _ سپس از قسمت بالا پنجره Browse Library فوت پرینت مورد نظر خود را انتخاب کرده و گزینه OK را بزنید.

Browse Library

 

PCB Model

 

Add Footprint

8 _ بعد از اتمام مراحل بالا حال باید روی Symbol کلیک راست کرده و سپس تغییرات آن را ذخیره کنید. در مرحله بعد روی کتابخانه کلیک راست کرده و تغییرات آن را هم نیز ذخیره کنید.

Save Symbol

 

Integrated Library Save

9 _ مرحله آخر نوبت به کامپایل کردن پروژه است که بدین منظور روی کتابخانه کلیک راست کرده و گزینه Compile Integrated Library را انتخاب می کنیم.

Compile Integrated Library

10 _ بعد کامپایلر شدن کتابخانه به صورت اتوماتیک این کتابخانه به کتابخانه های آلتیوم شما اضافه می شود که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. شما می توانید با مدیریت کتابخانه ها از طراحی با نرم افزار حرفه ای آلتیوم دیزاینر لذت ببرید.

Integrated Library

 

 

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *